Babesleak eta laguntzaileak

 

Laguntzaileak

Proiektu honek ondorengo erakundeen diru-laguntza eta babesa jaso du:

 

Udal laguntzaileak

Euskal Herriko Ahotsak proiektuak ondorengo udaletxeen laguntza ere eskertu nahi du, proiektu honi emandako babesagatik:

  • Abadiñoko Udala
  • Amasa-Villabonako Udala
  • Amorebieta-Etxanoko Udala 
  • Andoaingo Udala
  • Anoetako Udala
  • Antzuolako Udala
  • Aramaioko Udala
  • Aretxabaletako Udala
  • Arrasateko Udala
  • Astigarragako Udala
  • Azkoitiko Udala
  • Azpeitiko Udala
  • Beasaingo Udala
  • Beizamako Udala
  • Berastegiko Udala
  • Bergarako Udala
  • Bermeoko Udala
  • Berriatuko Udala
  • Debako Udala
  • Donostiako Udala
  • Durangoko Udala
  • Eako Udala
  • Eibarko Udala
  • Elgetako Udala
  • Elgoibarko Udala
  • Ermuko Udala
  • Elorrioko Udala
  • Errenteriako Udala
  • Eskoriatzako Udala
  • Etxebarriko Udala
  • Gernika-Lumoko Udala
  • Getariako Udala
  • Hernaniko Udala
  • Hondarribiko Udala
  • Ibarrako Udala
  • Irungo Udala
  • Legazpiko Udala
  • Leintz Gatzagako Udala
  • Lekeitioko Udala
  • Lezoko Udala
  • Lizartzako Udala
  • Mallabiako Udala
  • Mañariko Udala
  • Markina-Xemeingo Udala
  • Mendaroko Udala
  • Mundakako Udala
  • Munitibarko Udala
  • Mutrikuko Udala
  • Muxikako Udala
  • Oñatiko Udala
  • Ondarroako Udala
  • Ordiziako udala
  • Otxandioko Udala
  • Soraluzeko Udala
  • Sukarrietako Udala
  • Tolosako Udala
  • Pasaiako Udala
  • Urnietako Udala
  • Urretxuko Udala
  • Usurbilgo Udala
  • Zaldibarko Udala
  • Zarauzko Udala
  • Zestoako Udala
  • Zumaiako Udala
  • Zumarragako Udala

Lankidetzak

Bestalde, ondorengo elkarte, erakunde eta taldeekin ere lankidetza bideratu da, ahozko ondarea jasotzeko eta zabaltzeko:

  • AED euskara elkartea (Arrasate)
  • Ahaztuen Oroimena Kultur Elkartea (Markina-Xemein)
  • Aita Villasante Udal Euskaltegia (Gernika-Lumo)
  • Altzoko Kultur Batzordea (Altzo)
  • Anai Artea Elkartea (Donibane Lohitzune)
  • Aritza Kultur Elkartea (Amasa-Villabona)
  • Artubi Kultur Elkartea (Bedaio)
  • Atala Kultur Taldea (Errezil)
  • Berba Taldea (Oñati)
  • Berriz 1936 gogoratzen (Berriz)
  • Burdinola kultur elkartea (Legazpi)
  • Danbolin-zulo Kultur Elkartea (Zestoa)
  • Dimako Bertso-Eskola (Dima)
  • Elgoibar 1936 Taldea (Elgoibar)
  • Elgoibarko Izarra elkartea (Elgoibar)
  • Elgoibarko Makina Erremintaren Historiazaleak (Elgoibar)
  • ...eta kitto! euskara elkartea (Eibar)
  • Euskal birusa kultur elkartea (Ermua)
  • Gernikazarra historia taldea (Gernika-Lumo)
  • Gerra Gogoratu Guran (Oñati)
  • Idolaz euskara elkartea (Antzuola)
  • Iker Taldea (Baiona)
  • IRALE
  • Itaia Kolektiboa kultur Elkartea (Pasaia)
  • Lea-Artibai euskarari elkartea
  • Lekaio Kultur Elkartea (Urretxu)
  • Lemoatx 1937 (Lemoa)
  • Loramendi euskara elkartea (Aretxabaleta)
  • Lugaritz Kultur Etxea (Antigua, Donostia)
  • Ondarroako historiazaleak (Ondarroa)
  • Pasai Donibaneko Euskal Memoria (Pasaia)
  • Pil-pilean Euskara Elkartea (Soraluze)
  • Soraluze 1936 (Soraluze)
  • Ttur-ttur Euskaltzaleon Bilgunea (Oiartzun)
  • Tximintx euskara elkartea (Derio)
  • Zerain Dezagun Fundazioa (Zerain)
  • Zintzo Mintzo euskara elkartea (Zumarraga-Urretxu)
  • Zizkerte elkartea (Arbizu)

Eskerrak

Elkarte eta udalez gain, hainbat ikerlarik ere utzi digute materiala proiektu honetarako. Eskerrak eman nahi dizkiegu guztiei: Agurtzane Azpeitia, Ainara Maia, Ainhoa Beola, Aitor Azpiazu, Aitor Elortza, Aitor Gurrutxaga, Aitzol Asurmendi, Aitzol Mendiola, Alberto Errazti, Alex Artzelus, Ander Lasa, Ander Lizarralde, Andrea Aiape, Ane Lardi, Ane Martiartu, Arantza Ozaeta, Ariane Ensunza, Asier Sarasua, Bea Ugena, Belen Maiz, Beñat Garaio, Beñat Garmendia, Dibina Arriolabengoa, Egoitz Unamuno, Estepan Plazaola, Esther Murelaga, Estibalitz Gonzalez, Estiñe Astorkia, Felix Elortza, Fermin Altube, Fernando Aranberri, Fernando Muniozguren, Garbiñe Garagartza, Gerardo Learreta, Gorka Epelde, Gorka Lekaroz, Igone Ikobaltzeta, Iker Tolosa, Imanol Esnaola, Imanol Garcia, Iñaki Carrera, Iñaki Lazkano, Itziar Alberdi, Izaskun Etxeberria, Jabi Pereira, Jabi Zurikarai, Jaione Isazelaia, Jasone Bilbao, Jerardo Elortza, Jesus Mari Garai, Jesus Mari Makazaga, Jexux Mari Irazu, Jon Abril, Jon Andoni Uriarte, Jon Arretxe, Jon Basauri, Josu Mendicute, Joxe Luix Agirretxe, Joxe Manuel Bereziartua "Bere", Juan Bautista Mendizabal, Juan Martin Elexpuru, Karmele Zuazubizkar, Koldo Artola, Koldo Zuazo, Koldo Zubizarreta, Koldo Zumalde, Lierni Legorburu, Luis Mari Zelaieta, Luistxo Fernandez, Maite Ortiz de Zarate, Maite Zelaieta, Manu Roy, Maribi Ugarteburu, Maripi Laskurain, Marisa Egiluz, Markel Olano, Mikel Ansotegi, Mikel Polo, Mila Garai, Miren Zabaleta, Miriam Eriz, Nerea Areta, Nerea Goiria, Olatz Erdozia, Patxi Goenaga, Patziku Perurena, Pello Mugarza, Roberto Altuna, Terese Lertxundi, Urtzi Reguero, Virginia Narbaiza, Xabier Aranburu, Xabier Azkue, Xabier Bengoetxea, Xabier Lasa, Xabier Mendiguren, Xabier Reparaz, Zihara Enbeita, Zorione Euba.

Transkripzioak edo grabazioak egiten eta lekukoak bilatzen lagundu diguten lagunei ere eskerrak eman nahi dizkiegu: Angel Ugarte, Ainhoa Arozena, Aitziber Gorosabel, Alberto Errazti, Ana Gillegi, Ander Plaza, Ane Lore Estala, Ane Leturia, Ane Odria, Antonio Zendoia, Anuntxi Andueza, Arantxa Gurmendi, Arantxa Jauregi, Arantza Ozaeta, Argiñe Larreategi, Aritz Abaroa, Arrasateko udal euskaltegiko irakasleak, Arrate Labaien, Arritxu Gonzalez, Bagera euskara elkartea, Begoña Olamusu, Benan Oregi, Bitor Uriarte, Bittor Madina, Bittor Txakartegi, Brixi Arrue, Busturiako Arrotegi egoitza, Eduardo Gorraiz, Eneritz Elgezua, Eneritz Garro, Esther Aurrekoetxea, Esther Murelaga, Estitxu Irisarri, Estitxu Martinez de Iturrate, Eunate Irazabal, Euxebio Igartzabal, Felix Garitano, Gaizka Arrizabalaga, Garbiñe Garagarza, Garbiñe Idoeta, Gontzal Fontecilla Saiz, Gotzon Egia, Gurutze Ariznabarreta, Haritz Goikoetxea, Iban Arantzabal, Idoia Esturo, Igaro Balda, Iker Ajuriagerra, Imanol Larrañaga, Iñaki Gabilondo, Iñaki Madinabeitia, Iñaki Odriozola, Iñaki Urkia, Iraitz Agirre, Iratze Elizondo, Irune Allika, Itxaro Alustiza, Itxaro Artola, Itsasne Zubiri, Itxaso Antuñano, Itziar Garitagoitia, Izaskun Saez de Buruaga, Ixiar Otamendi, Izaro Gonzalez, Jabier Elorza, Jabier Portu, Jesus Mari Bernaola, Jesus Mari Elejalde, Jokin Leniz, Jon Antxia, Jon Arzuaga, Jon Basauri, Jon Ander de la Hoz, Josu Tellabide, Joseba Beobide, Jose Anton Renteria Anduiza, Jose Luis Ugarte, Jose Ramon Agirreurreta, Joxe Aierbe, Joxe Madinabeitia, Joxe Felix Diaz de Tuesta, Joxe Torregarai eta Idoia Torregarai, Joxepa Madariaga, Juan Martin Elexpuru, Juan Ramon Irazabal, Judith Arriolabengoa, Julen Agirrezabala, Juliana Eizagirre, Justo Azagirre, Karlos Arrondo, Karmen Gisasola, Kepa Karakuel, Koldo Zumalde, Kontxita Beitia, Kristina Zuatzubizkar, Laxaro Azkune, Lea-Artibaiko hitza, Leire Akarregi, Lekeitioko institutuko ikasleak, Lekeitioko Nagusilan elkartea, Lierni Legorburu, Lina Olaizola, Lore Bengoetxea, Lorenzo Laskurain, Luis Aranalde, Luistxo Fernandez, Luis Mari Ibarra, Maixa Lizarribar, Manex Agirre, Manu Roy, Mari Karmen Arrieta, Maria Jesus Arrizabalaga "Iratxo", Marije Manterola, Markina-Xemeingo San Roke egoitza, Mikel Ansotegi, Mikel Belasko, Mikel Errazkin, Mikel Leunda, Miren Aburuza, Miren Eizmendi, Miren Garcia Lartitegi, Miren Tere Aboitiz, Miriam Eriz, Nekane San Miguel, Nere Erkiaga, Oihane Amantegi, Olaia Miranda, Olatz Beaskoa, Olatz Erdozia, Olaitz Lasa, Ondarroako institutuko ikasleak, Oxel Erostarbe, Patxi Juaristi, Pilar Artano, Piter Ansorena, Roberto Altuna, Rosa Mondragon, Santi Antero, Terese Lertxundi, Unai Manterola, Xabier Eizagirre eta bere koadrila, Xabi Guinea, Xabier Larrañaga, Zeberioko Arbildu egoitza, Zeberioko Eusebio Aldekoa egoitza, Zendotza Erauzkin, Zornotzako Urritxe institutuko ikasleak, Jabi Zubizarreta.

Bestalde, egitasmo honen sustatzaileok, Codesyntax enpresako lantaldearen laguntza eskertu nahi dugu, alderdi teknikoan izan diren zalantzak argitzearren eta, oro har, proiektuan zehar eman diguten aholkularitza eta laguntza zabalagatik.

Gipuzkoako aldundia Kutxa Eusko Jaularitza Bizkaiko aldundia